zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

Dieta, a męskie problemy – jak jeść, aby uniknąć problemów z erekcją?

Wyślij sms o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Seks to jedna z ważniejszych rzeczy w życiu każdego mężczyzny. Czynności seksualne niosą ze sobą prawdziwą przyjemność, która relaksuje i odpręża po stresującym dniu. Jednak niezdrowa dieta może powodować problemy z erekcją. Jak temu zapobiec? Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru produktów w diecie?

Problemy z erekcją — przyczyny

Problemy z erekcją najczęściej przypisywane są 40-letnim mężczyznom, którzy przeżywają kryzys wieku średniego. Jednak jest to błędne przekonanie, bo trudności z osiągnięciem wzwodu mogą dotyczyć mężczyzn w każdym wieku. Warto podkreślić, że zaburzenia erekcji to także problem z utrzymaniem jej. Jakie są najpowszechniejsze przyczyny, które powodują problemy z erekcją? Oto kilka z nich:

·nadmierny stres — to jedna z najczęstszych przyczyn problemów z erekcją. Stresujące myśli krążące po głowie, powodują, że mężczyzna zupełnie traci ochotę na seks.
·choroby układu krążenia — są bardzo częstą przyczyną niedostatecznego ukrwienia członka.
·używki — papierosy czy alkohol to używki, które skutecznie pozbawiają mężczyznę popędu seksualnego i negatywnie wpływają na wzwód.
·zaburzenia hormonalne — zbyt mała ilość testosteronu wpływa na cały organizm i może powodować problemy z erekcją.

Dieta na potencję — czego unikać, aby poprawić jakość życia seksualnego?

Mężczyzna, który ma problemy z erekcją, powinien skupić się najpierw na tym, które produkty należy koniecznie wyeliminować z diety. Często już ten krok pozwala poprawić sytuację związaną z potencją. Jakie produkty warto zupełnie wykluczyć z jadłospisu? Najgroźniejsze mogą okazać się:

·przetworzona żywność — produkty wysokoprzetworzone, a w szczególności wyroby mięsne (parówki, szynka) zawierają wiele substancji, które negatywnie wpływają na pracę organizmu. Sztuczne konserwanty, barwniki, tłuszcze trans, które są zawarte w tego typu żywności, często powodują impotencję.
·słodycze — nadmiar cukru jest bardzo niekorzystny dla zdrowia, dlatego należy ograniczyć jego spożywanie. Słodycze destrukcyjnie wpływają na gospodarkę hormonalną. U mężczyzn zmniejszają ilość testosteronu, co bezpośrednio wpływa na problemy z erekcją.
·alkohol – spożywanie alkoholu może utrudnić lub zupełnie uniemożliwić wystąpienie erekcji, a wszystko przez jego działanie rozszerzające ciała jamiste w prąciu.

Dieta na potencję — czego trzeba dostarczyć organizmowi?

Każdy mężczyzna, który ma jakiekolwiek problemy z erekcją, powinien zastosować się do zasad zdrowego odżywiania. Dieta na potencję to jedyna słuszna droga do osiągnięcia pełni sprawności seksualnej. Co należy jeść, aby dostarczyć organizmowi tego, co niezbędne?

Witaminy
Oczywisty jest fakt, że organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej ilości witamin. Jedną z ważniejszych jest witamina D, która w znaczącym stopniu wpływa na męską sprawność seksualną. To ona reguluje gospodarkę hormonalną i odpowiada za wyrównanie poziomu testosteronu.

W czym znajduje się najwięcej witaminy D? Prawda jest taka, że można dostarczyć jej duże ilości, przebywając na słońcu. Jednak warto spożywać produkty takie jak jajka i różnego rodzaju ryby, np. łosoś czy śledź.

Kwasy tłuszczowe
Zdrowe kwasy tłuszczowe powinny być spożywane w dużych ilościach. To one odpowiadają za likwidowanie złego cholesterolu, który obciąża układ krążenia. Dodatkowo kwasy Omega3 zwiększają ilość dobrego cholesterolu, co przyczynia się na poprawę sprawności seksualnej.

Co warto jeść, aby zwiększyć ilość dobrych kwasów tłuszczowych? Przede wszystkim awokado, orzechy czy oliwę z oliwek, ponieważ są to bogate źródła zdrowych tłuszczów.

Każdy mężczyzna powinien pamiętać o zdrowym odżywianiu, ponieważ znacząco wpływa ono na potencję. Z pewnością łatwiej odzyskać sprawność seksualną przy zdrowej diecie, większej ilości ruchu oraz odpowiedniej jakości snu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x